Facebook Sayfa Sekmelerini Canlandırın


facebook zadego

Facebook – Zadego

Facebook yeni ara yüzü ile sekme kullanımını da haliyle değiştirmiş oldu. Bu değişim aslında önceki ara yüz ile karşılaştırıldığında pek de olumlu bir hava yaratmadı. Hatta genel anlamda sekme kullanımında belli bir düşüş olduğunu da söyleyebiliriz. Bunun kuşkusuz ki en büyük nedeni; artık sayfa sekmelerinin giriş sayfası olarak kullanılamıyor oluşu. Fakat bazı online uygulamalar ile bunu bir avantaj haline dönüştürmek oldukça kolay.

Bu yazıda, Facebook sayfa sekmeleriniz için oldukça başarılı ve kullanışlı ücretsiz uygulamalar sunan Zadego adındaki siteyi inceleyelim.

Not: Ücretsiz olarak tek sayfa ve o sayfada yayımlanacak 2 adet uygulama kullanabilirsiniz. Daha fazla Facebook sayfası veya uygulama için ücretli paketler ayrıca sunulmakta.

 

Facebook hesabınızı kullanarak hızlı bir şekilde üye olabileceğiniz sitede kendinize ait bir yönetim paneli (dashboard) oluşmakta.

Siteye buradan girebilirsiniz.

zadego yönetici menu

Zadego yönetici paneli

Bu yönetici panelinden Facebook için kullanacağınız ve altta açıklamalarını yazdığım uygulamaları düzenleyebilir ve daha sonra kullanım istatistiklerini görebilirsiniz.

 

iFrame App

zadego iframe

Zadego iFrame App

Bu uygulama ile web sitenizi Facebook sayfanıza entegre ederek içeriklerinizi sayfanız üzerinden ziyaretçilere sunabilirsiniz. Sitenizin adı ve adresini (facebook kuralları gereği ‘https’ ile başlayan bir ssl bağlantı olmak zorunda) uygulama ayarlar sayfasına girerek yayımladıktan sonra Facebook sayfanızdaki bir sekme altında otomatik olarak yerini alır. Facebook sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar ilgili sekmeye geçtiklerinde sayfanız üzerinden web sitenizi dolaşabilirler. Bu araç ile üyesi olduğunuz her hangi bir harici siteyi/uygulamayı da Facebook sekmelerinize ekleyebilirsiniz. Örneğin, benim kendi Facebook sayfamda yaptığım gibi SoundCloud hesabınızdaki favori müziklerinizi sayfa ziyaretçileriniz ile interaktif olarak paylaşabilirsiniz. Kısaca, linkini girdiğiniz herhangi bir site, sayfa veya harici uygulamayı iFrame olarak dönüştürüp Facebook sekmelerinize otomatik olarak ekleyebilirsiniz.

 

Twitter App

zadego twitter

Zadego Twitter App

Twitter hesabınızdaki güncellemelerinizi Facebook sayfanıza entegre etmenizi ve ziyaretçileriniz ile gerçek zamanlı olarak paylaşabilmenizi sağlar. Twitter sayfa ve hesap adınızı girdikten sonra (hesap adınızın başında @ işareti olmadan girin) isterseniz alttaki görünüm ve kaç adet tweet gösterileceği gibi ayarları da yaparak hemen yayımlaya başlayabilirsiniz.

 

Youtube App

zadego youtube

Zadego YouTube App

Bu uygulama, Youtube kanalınız üzerindeki videolarınızı ve favorilerinizi Facebook sayfa sekmenize ekleyerek hayranlarınız ile paylaşabilmenizi sağlar. Youtube sayfa adı, hesap adı (Youtube kanalınız için bir hesap adı belirlemeniz gerekmekte) ve başlığı girdikten sonra isterseniz görüntülenecek video adedi ve görünüm ayarlarını da yaparak hemen yayımlamaya başlayabilirsiniz.

 

Google Maps App

zadego google harita

Zadego Google Maps App

Facebook sayfanızdaki bir sekmeye lokasyon bilgilerinizi Google harita hizmetini kullanarak ekleyebilirsiniz. Harita sayfa başlığı, lokasyon adı, lokasyon bilgileri ve açıklama girdikten sonra görünüm ayarlarınızı yaparak haritanızı Facebook sayfanız altında yayımlayabilirsiniz.

↓ Yorum yazmak için tıklayın ↓

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s