WordPress’den Yeni Yıl Sürprizi – Yıllık Rapor


WordPress Yıllık Rapor

wordpress yıllık rapor annual report

WordPress, 2012 yılını geride bırakırken, tüm wordpresss.com blogları ve JetPack eklentisi ile WordPress istatistiklerini kendi siteleri ile senkronize eden tüm wordpress.org kullanıcıları için interaktif bir Yıllık Rapor (Annual Report) hazırladı. Ben de bu ara yüzün Türkçe çevirisini yaparak, WordPress’i Türkçe olarak kullanan sitelerin kendi dilimizde bu özelliği kullanmasına elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.

Sitenizin istatistiklerine dayanarak oluşturulan bu yıllık raporda, geçtiğimiz bir yıl içerisinde sitenizde neler olduğuyla ilgili başlıkları bir arada ve oldukça şık bir ara yüz ile görüntüleyebiliyorsunuz. Şu an benim bu yazıyla da yaptığım gibi, ziyaretçilerinizle sitenizin 2012 yılı portresini sitenizde ve ayrıca sosyal medya üzerinden tüm çevrelerinizle tek tıklamayla paylaşabilirsiniz (sayfanın sağ-üst köşesinden Herkese Açık olarak ayarlayın). Tabii ben bu kişisel bloga temmuz ayında başladığımdan dolayı benim için oluşturulan rapor 6 aylık bir dilimi kapsıyor.

Yıllık Rapor sayfanızın en altında yer alan “Bloguma Bir Özet Yayımla” butonuna tıkladığınızda alttaki gibi bir yazı otomatik olarak yazı editörünüze yönlendirilerek kopyalanır. Bu yazıyı düzenleyebilir veya olduğu gibi yayımlayabilirsiniz. Yazı editörünüze kopyalanan içerik aşağıdaki gibidir:

 

WordPress.com istatistik yardımcı maymunları bu blog için bir 2012 yıllık raporu hazırladılar.

İşte bir alıntı:

2012 Cannes Film Festivaline 4.329 film gönderildi. Bu blog, 2012 içinde yaklaşık 28.000 kez görüntülenmiş. Eğer her görüntülenen bir film olsaydı, bu blog 6 Film Festivaline ev sahipliği yapardı

Raporun tamamını görmek için buraya tıklayın.

↓ Yorum yazmak için tıklayın ↓

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s