Twitter’a Yeni Güncelleme


Twitter Güncelleme

Twitter’a Yeni Güncelleme

Twitter, son zamanlarda yaptığı güncellemelere bir yenisini ekleyerek kullanıcı deneyimini iyileştirme yolunda bir adım daha attı. Mobil uygulama, reklam ve API’lerinde çeşitli güncellemeler yapan Twitter, son güncellemesi ile ara yüz ve yükleme hızında da kolaylık sağlayacak iyileştirmeleri kullanıma sundu.

 

Twitter Uygulamalar

Twitter

Aslında tüm bu güncellemelere bakacak olursak, daha iyi kullanıcı deneyimi ile reklam pastasından daha büyük bir pay alma çabalarını çok rahat görebiliriz. Onaylı (verified) hesaplardaki yanıtların (reply) varsayılan olarak gizli olması, özellikle reklam veren şirket profilleri için düşünülmüş bir kolaylık olarak gözden kaçmıyor.

 

Twitter Güncelleme Önce-Sonra

Twitter Güncelleme Önce-Sonra

Facebook ve Google plus’dan sonra nihayetinde Twitter profil sayfanıza da artık Timeline tarzında başlık resmi ekleyebileceksiniz. Tasarım ayarları sayfanızdan en az 1252×626 piksel ve en fazla 5mb boyutlarında bir başlık resmi seçerek yeni görünüme hemen geçebilirsiniz. Yeni görünüm ile profil fotoğrafının da sol üstteki yeri değişerek, seçilen başlık resminin üzerine gelecek şekilde ortalanıyor. Açıkçası ben bu yeni halini oldukça beğendim. Ayrıca, buradan indirebileceğiniz hazır şablonu kullanarak da kendinize özel profil resmi-başlık arka planı kombinasyonları oluşturabilirsiniz (photoshop programı ile).

 

Twitter Güncelleme Ayarlar

Twitter Tasarım Ayarları

Yenilikler arasında başlık arka planının yanı sıra dikkat çeken diğer özellikler ise; doğrudan profil sayfanıza gitmek için kullanabileceğiniz “Ben” butonu, sayfa arka plan resminin konumunu (sol-sağ-orta) ve içerik ile arka plan arasında kalan çerçeve rengini (sitah-beyaz) değiştirebilme gibi yeni özellikler de yer alıyor. Ayrıca, web site sahiplerinin oldukça hoşuna gidecek bir yenilik olarak bileşen (widget) oluşturma özelliği de yenilendi.

↓ Yorum yazmak için tıklayın ↓

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s