Contact Form With Captcha


contact form with captcha

Contact form with captcha eklentisi

Contact form with captcha eklentisi ile WordPress sitenize reCAPTCHA sistemine sahip oldukça güvenli ve şık bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra eklenti ayarlarını belirleyip iletişim formu için bir sayfa oluşturmak ve [cfwc] kısa kodunu oluşturduğunuz sayfaya eklemek. Ayrıca, sitenizin tasarımına uygun olarak sunulan temalar arasından birini seçebilirsiniz.

Özellikler

WordPress 3.3.2 ve üzeri sürümleri destekler.

Farklı captcha ve form temaları ile özelleştirilebilir.

Özelleştirilebilir form öğeleri sayesinde çoklu dil desteği.

Otomatik botlara karşı captcha sistemi ile koruma sağlar.

Kolay kurulum ve kullanım.

Ayarlar

contact form with captcha ayarlar

Contact form with captcha ayarlar

Buradan Google’ın ücretsiz olarak sunduğu reCAPTCHA hizmetine sitenizi ekleyin ve eklenti ayarlar sayfasındaki private key ve public key alanlarına aldığınız kodları girin. Specify your email address bölümüne de mesajları almak istediğiniz geçerli eposta adresinizi eklemeyi unutmayın.

Örnek iletişim formu

contact form with captcha örnek

Contact form with captcha örnek

Eklenti Kurulumu

Eklenti kurulumu

WordPress Eklenti kurulumu

wordpress eklenti sayfası

Eklenti sayfası

7 responses to “Contact Form With Captcha

 1. Sizce en iyi form eklentisi hangisi.Bu eklenti yanlış anlamayın ama rezalet bence, en basitinden minimum karakter engeli bile yok.Cevap yazarsanız cok memnun olurum

  • Aslında bu basit ve söylediğini yapan bir eklenti. Bunun dışında, en çok bilinen iletişim formu eklentisi olan “Contact Form 7” önerebilirim. Ayrıca, eğer ayrı bir sayfa yerine sayfa içinde açılır menü şeklinde bir iletişim formu isterseniz “Slick Contact Forms” şık ve fonksiyonel bir eklentidir.

 2. bu iletişim formunu koydum fakat mail gelmiyor. her şeyi doğru yapıyorum.

  bundan önce contact form 7 kurdum onda da mail gelmedi.

  mail göndermesi sıkıntılı galiba. bana çalışan bir şey lazım yardımcı olur musunuz?

  • WordPress üzerinden diğer bildirimler (örn. yorum bildirimi veya yönetici şire değiştirme isteği) eposta adresinize düzgün bir şekilde geliyor mu? Az önce bu eklentiyi ve contact form 7 eklentisini tek tek denedim (bu eklenti için “Specify your email address”, contact for 7 eklentsi için “Kime:” alanı yanına kendi eposta adresinizi girmelisiniz) ve deneme mesajları anında eposta adresime geldi (bazen gereksiz klasörüne de düşebiliyor). Ayrıca, bazı sunucularda spoof filter denilen bir spam filtresi vardır ve smtp (gmail-hotmail vs.) adreslere eposta gönderilmesine izin verilmez. Bunun için, eklenti ayarlarından volkan@siteadresi.com gibi site adresinizle biten bir eposta girerek deneme yapın ya da filitre hakkında bilgi almak için bağlı bulunduğunuz sunucu yetkilisine başvurun.

   • wordpress şu ana kadar bir bildirim göndermedi. çünkü sitede yorumlar kapalı. şifre değiştirme vs. içinde bir mail gerekmedi henüz. az önce verdiğiniz bilgilere göre tekrar kontrol ettim. kime alanına sitenin ismini içeren mail yazdım (öyle bir mailim yok)
    tekrardan formu doldurdum ve gönderildi dedi. yapamadım yine.

    • Eposta adresiniz yoksa doğal olarak bildirim de gitmeyecektir. Öncelikle sunucu panelinizden (genelde cpanel veya directadmin olur) sitenize ait bir eposta adresi oluşturun ve bu oluşturduğunuz eposta adresini ilgili eklenti ayarlarına girin. O da çözüm olmazsa, yukarıda da belirttiğim gibi sunucu yetkilileri ile irtibata geçin. Çünkü, her iki eklenti de sorunsuz bir şekilde çalışmakta ve sorun büyük ihtimalle sunucu kaynaklıdır.

↓ Yorum yazmak için tıklayın ↓

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s